ul. Gdańska 3, 84-242 Kębłowo

Telefon: +48 728 599 997
Telefon: +48 728 599 998

Aktualności

czyli co nowego w ZOBI

2022-03-10 13:46:28

POCIĄG REGIO JAK Z NUT

W środę przedszkole Zobi odwiedzili muzycy z Agencji Artystycznej Art2You z koncertem muzycznym pt. ,, Pociąg Regio - jak z nut". Przedszkolaki pociągiem na niby przemierzały kraje i kontynenty, poznając przy tym mało znane, instrumenty m.in. cytrę, mandolę, duduk, okarynę. Dzieci mogły zobaczyć jak wyglądają i jak brzmią te instrumenty muzyczne. Razem z wesołą panią konduktor przedszkolaki śpiewały piosenkę ,, Jedzie pociąg z daleka". To była wspaniała muzyczna przygoda.

ART2YOUPOCIĄG REGIOPOCIAG REGIO

2021-12-20 13:31:47

JASEŁKA

JASEŁKA JASEWŁKA

JASEŁKAJASEŁKA

        

2022-02-25 10:09:57

BAL KARNAWAŁOWY

                  KARNAWAŁ

                  KARNAWAŁ

                  KARNAWAŁ

2022-02-03 09:57:37

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia. Dlatego, w podzięce za ich wielkie serce 20 i 21 stycznia odbyło się uroczyste spotkanie. Występy były pełne śmiechu pojawiły się również łzy wzruszenia. Babciom i dziadkom bardzo dziękujemy za  uczestnictwo w tym ważnym dniu. Wszystkim składamy serdeczne życzenia z okazji ich święta.

                 DZIEŃ BABCI I DZIADKA

                 DZIEŃ BABCI I DZIADKA

2021-12-15 09:03:38

SIKORKA AGATKA

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził teatr Gargulec z przedstawieniem ,, Sikorka Agatka". Dzieci dowiedziały się, jak ciężko przetrwać zimę naszym skrzydlatym przyjaciołom i w jaki sposób im pomóc. Przedszkolaki poznały zimowe obyczaje ptaków żyjących w Polsce. Z bocianem na moment przeniosły się do Afrykli, dowiedziały się dlaczego dzięcioł tak uparcie puka w drzewo. Po przedstawieniu  do dzieci przyszedł Mikołaj z prezentami.

                  Sikorka Agatka    

                  Mikołaj   

                  Mikołaj

                  Mikołaj

                  Mikołaj

 

2021-11-11 12:53:27

WARSZSZTATY Z ZAGRODĄ POWROTY

W czwartek w naszym przedszkolu zapanowało wielkie poruszenie. Dzieci z zapartym tchem czekały na warsztaty z Zagrodą Powroty ! Przyjechały do nas wyjątkowe panie ze swoimi podopiecznymi kozami. Dzieci z wielką ciekawością wysłuchały opowieści o tym, jak powstaje masło i twaróg. Niektórzy mogli także sami spróbować trudnej sztuki robienia masła . Przedszkolaki po raz pierwszy oglądały rekwizyty takie jak: maselnica do robienia masła, cedzidła, drewniane łyżki czy kanki. Największym przeżyciem jednak był moment, kiedy każde z dzieci mogło się własnoręcznie przekonać, jak się doi kozę.

                  Zagroda

2021-11-04 12:53:07

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

  29 października odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka dzieci z grupy Króliczków. W przedstawieniu i pasowaniu mogli uczestniczyć tym razem rodzice, było nam bardzo miło gościć Was w swojej sali. Dzieci pięknie recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Króliczki na koniec uroczystości dostały upominki i dyplomy.

                  Pasowanie     

2021-10-22 12:52:36

WIZYTA POLICJI

Dnia 07.10.2021r. nasze przedszkole odwiedzili Panowie Policjanci z Posterunku Policji w Luzinie. Mieliśmy okazję poznać i dokładnie zobaczyć strój policjanta oraz jego wyposażenie potrzebne do pracy. Rozmawialiśmy o konieczności przestrzegania na co dzień znanych nam  przepisów ruchu drogowego. W podziękowaniu za wizytę podarowaliśmy naszym gościom słodki upominek i poprosiliśmy o wspólne zdjęcie.

                  Policja

2021-09-17 15:18:50

Krakowski Teatr Magii - Iluzji

Z okazji Dnia Przedszkolaka obejrzeliśmy dziś pokaz magii. Krakowski Teatr Magii - Iluzji dostarczył nam dużo radości. Podczas występu mogliśmy obejrzeć wiele ciekawych sztuczek, a także wystąpić na scenie. W sekrecie Magik nauczył nas czarodziejskiego zaklęcia oraz poinstruował jak zrobić samodzielnie czarodziejską pałeczkę. Uwielbiamy takie występy podczas których możemy przenieść się w krainę czarów na wesoło.

                 Magik

                 Magik

2021-08-12 11:03:27

WYCIECZKA DO ,,FARMY ALEXA"

Dzisiaj przedszkolaki, pojechały autokarem na wycieczkę do ,,Farmy Alexa". Na miejscu było mnóstwo atrakcji: mini zoo, gumowa góra oraz zjeżdżalnie. Dzieci mogły również odszukać na farmie stare rolnicze maszyny. Wielką radość  przedszkolakom sprawił rajd traktorem, były piski i okrzyki pełne zachwytu. O godzinie 12 na farmie pojawił się sam królik Alex, który zaprosił dzieci do wspólnej zabawy. Następnie posilone frytkami dzieci, miały okazję spróbować swoich sił w golfie Alexa. Dzień był pełen wrażeń i zadowolone dzieci wróciły do przedszkola.

                 Alex

                 Alex

 

2021-06-23 14:11:31

Dzień Taty

Jakże Ci Tato, wyznać mamy,

że Cię kochamy?

Jak Cię zapewnić o tej miłości?

Jak życzyć Tobie w dniu Twego święta

szczęścia promieni?

Tatusiu, popatrz to w tych występach są

całe nasze serduszka.

 

Dzień Taty

Dzień Taty

2021-06-30 14:24:04

Pożegnanie Tygrysków

,, Coś się zaczęło, coś się skończyło, najważniejsze, że razem dobrze nam było". Z żalem żegnamy nasze kochane Tygryski i życzymy samych sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

                  Pożegnanie Tygrysków

2021-07-08 14:13:38

Pożegnanie Króliczków

Było cudownie, łezki zakręciły się w oczach. Dziś 12 zdolnych i wyjątkowych ludzi dało swój ostatni występ. Jesteśmy z Was bardzo, bardzo dumni, zostaniecie w naszych sercach na zawsze.

                  Pożegnanie Królików

2021-06-02 15:12:44

Dzień Dziecka

We wtorek pierwszego czerwca nasze Przedszkole świętowało Dzień Dziecka. Przedszkolaki otrzymały drobne upominki, dyplomy i odznaki wyjątkowego dziecka. Nie zabrakło również atrakcji takich jak dmuchaniec, wata cukrowa czy malowanie twarzy. Na szczęście dopisała nam pogoda. Dzieci z pewnością miło będą wspominać ten dzień.

                  Dzień Dziecka

                  Dzień Dziecka

                  DZień Dziecka

                  Dzień Dziecka

                Dzień Dziecka

2021-06-01 12:21:45

Dzień Mamy

26 maja w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości z okazji Dnia Mamy. Wszystkie grupy przygotowały piękne występy artystyczne: recytowały pięknie wierszyki, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Dzieci bardzo się starały podziękować mamom za miłość, cierpliwość i troskę.

                  Dzień Mamy        

                  Dzień Mamy

                  Dzień Mamy

                 Dzień Mamy

2021-05-12 10:16:06

Pirat Jack

1 maja do naszego przedszkola zawitał pirat Jack, który szukał dzielnych pomocników. Chciał odnaleźć prawdziwy skarb, który najprawdopodobniej miał znajdować się w Egipcie ( tak wskazywała mapa piracka). W wielką podróż z piratem wyruszyła także córka pewnego rybaka. Podczas wielkiej wyprawy za oceany spotkaliśmy prawdziwą cygankę Esmeralde, która w tawernie wróżyła przyszłość za drobną opłatą. Następnie wędrując po pustyni napotkaliśmy araba, który zaoferował naszemu piratowi wymianę , wielbłąd za córkę rybaka. Wędrując dalej na wielbłądach nie znaleźliśmy skarbu. Wróciliśmy po naszą małą koleżankę. Historia ta nauczyła nas, że największym skarbem w życiu są przyjaciele, których nie powinno się zostawiać , a najlepszym życiowym kompasem jest serce, które wskazuje najbardziej właściwą drogę nawet od najlepszej mapy... Wszystkim obecnym bardzo spodobała się wyprawa po skarb. 

                  Pirat

2021-02-10 14:12:05

WIELKI BAL KARNAWAŁOWY W NASZYM PRZEDSZKOLU

W poniedziałek 08 lutego w naszym przedszkolu odbył się wielki bal karnawałowy. Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły i wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczają im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas!

                  BAL KARNAWAŁOWY

                 BAL KARNAWAŁOWY

                 

2021-02-04 13:42:06

TEATRZYK KUKIEŁKOWY ,,TRZY MAŁE ŚWINKI"

        Dnia 2 lutego, kiedy za oknem sypał śnieg i mimo trudnych warunków na drodze do przedszkola Zobi przybyły Trzy Małe Świnki oraz ich największy wróg Wilk. Wszystkie dzieci z wielkim  zainteresowaniem wsłuchały się w ich historię, która była przedstawiona w musicalowym stylu. Następnie każda z grup udała się na sesję fotograficzną. Dzieci indywidualnie pozowały w scenerii, gdzie mogły na chwilę stać się prawdziwymi motocyklistami.  

 

       TRZY ŚWINKI

2021-02-02 13:27:43

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dnia 21 i 22 stycznia swoje święto obchodzili Babcia i Dziadek. Nasze przedszkolaki przygotowały specjalnie dla Nich występy i prezenty. Niestety ze względu na panującą pandemię covid 19, nie mogliśmy dziadków i babć gościć osobiście w naszym przedszkolu. Mimo to mamy nadzieję, że występy online też się podobały. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia.

                  DZIEŃ BABCI I DZIADKA

                 DZIEŃ BABCI I DZIADKA

                 DZIEŃ BABCI DZIADKA

                 DZIEŃ BABCI I DZIADKA                                                                                                   DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

2021-01-05 13:18:15

JASEŁKA

Tradycją naszego przedszkola są coroczne jasełka przygotowywane przez wszystkie nasze grupy. Nie inaczej było w tym roku. Odbyły się one jednak nieco inaczej, ponieważ ze względu na epidemię koronowirusa nie mogliśmy zaprosić do przedszkola naszych rodziców. W pięknie udekorowanych salach przedszkolnych odbyły się wspaniałe przedstawienia nagrywane przez wychowawców, a następnie udostępnione rodzicom.

                JASEŁKA

                 JASEŁKA

                 JASEŁKA

                 JASEŁKA

2020-12-08 12:12:39

MIKOŁAJKI

W poniedziałek 07.12.2021r. nasze Przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Z okazji jego przybycia dzieci każdej z grup zaśpiewały  świąteczne utwory i kolędy. Nie mogło oczywiście zabraknąć prezentów. Wszystkie dzieci otrzymały paczki, w której znajdowały się między innymi: książeczki pod tytułem ,, Boże Narodzenie Pawełka" Autorstwa Brunona Nowaka, kalendarze adwentowe, przybory plastyczne, puzzle, gry oraz słodycze. Po wizycie św. Mikołaja, dzieci wzięły udział w warsztatach pod tytułem,, Muffinki dla Rodziców". Celem zajęć było pogłębianie więzi z rówieśnikami, nauczycielami i rodzicami, rozwijanie kreatywności dziecka oraz doskonalenie zdolności manualnych.

                 MIKOŁAJKI

                 MIKOŁAJKI

                 MIKOŁAJKI

                 MIKOŁAJKI

                 MIKOŁAJKI

2020-12-03 13:39:09

Występ Iluzjonisty

30 listopada okazał się ,, magicznym" dniem dla naszego przedszkola. Odwiedził nas bowiem iluzjonista p. Rafał Reszke, który zgromadzonych widzów przeniósł we wspaniały świat iluzji, humoru i dobrej rozrywki. Na scenie działy się rzeczy niezwykłe!Iluzja przeplatana tajemniczą muzyką pozwoliła przenieść się chociaż na chwilę w inny, zaczarowany świat. Sztuczki magiczne zapierały dech w piersiach i wywoływały zachwyt na twarzach przedszkolaków.

                iluzjonista

 

2020-11-02 15:18:43

PASOWANIE

29 października (czwartek) odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały piosenki i wierszyki których się nauczyły, złożyły akt ślubowania zaś po części artystycznej odbyło się pasowanie przez Panie Dyrektor i wręczenie upominków. Gratulujemy naszym dzielnym przedszkolakom.

 

                 Pasowanie

2020-07-02 09:56:09

Zakończenie roku przedszkolnego 2019/2020 oraz pożegnanie Starszaków

26 czerwca 2020 roku odbyła się uroczystość Zakończenia Roku przedszkolnego 2019/2020 oraz pożegnania Starszaków. Za nami okres wspólnych zabaw i zajęć w naszym przedszkolu, zakończony czasem trudnym, niepewnym - czas pracy zdalnej. Za ten szczególny i wyjątkowy rok bardzo wszystkim dziękujemy. Pragniemy podziękować Rodzicom za ich wyrozumiałość i cierpliwość i za to, że wspierali swoje pociechy w tych ostatnich trudnych dla wszystkich miesiącach. Dziękujemy  dzielnym Przedszkolakom za ich ciężką pracę, którą wykonywali w tym roku.                                                                                                                  Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i życzymy wszystkim Absolwentom i Przedszkolakom naszego Przedszkola wiele radości i spełnienia marzeń, a na wakacje samych przyjemnych wrażeń i niezapomnianych chwil.

                 Koniec roku szkolnego 2019/2020

                 Koniec roku szkonego 2019/2020

                 Koniec roku szkolnego2019/2020

                 Zakończenie roku 2019/2020

                 Rok2019/2020

 

 

2020-02-09 14:10:17

Dzień Babci i Dziadka

W piątek grupa Misiaków gościła babcie i dziadków na przedstawieniu z okazji ich święta. Uroczystość rozpoczął zabawny taniec dziewczynek. Wszystkie dzieci  zaprezentowały przedstawienie ,, Teleturniej - Babcia i dziadek roku". Odbył się konkurs,, Jaka to melodia?", w którym wszyscy chętnie brali udział. Nie zabrakło również wspólnych tańców. Na zakończenie dzieci rozdały prezenty i wspólnie z dziadkami udali się na poczęstunek. Wszystkim gościom dziękujemy za mile spędzony czas, a dzieciom za piękny występ.

                 Dzień Babci i Dziadka

2020-02-09 13:59:31

Dzień Babci i Dziadka

Są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, że chodź za oknem mróz to każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W naszym przedszkolu zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w kalendarz imprez. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. Dnia 6 lutego odbyła się ta wspaniała impreza. W pięknie udekorowanej sali dzieci przedstawiły humorystyczny program artystyczny. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami. A Rodzice naszych pociech przygotowali również dla nich słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

                Dzień Baci i Dziadka 

2020-02-09 13:49:58

Dzień Babci i Dziadka

We wtorek w grupie Króliczków odbył się występ z okazji Dnia Babci i Dziadka pt. " Za co kochamy babcię i dziadka". Króliczki spisały się na medal: pięknie śpiewały i powiedziały swoje role. Dziadkowie i babcie bili brawo i na pewno byli dumni ze swoich wnuków. Wspólnie zatańczone kaczuszki rozbawiły wszystkich. Bardzo dziękujemy babciom i dziadkom za udział w konkursach i świetną zabawę. Uwieńczeniem naszego spotkania był poczęstunek, za który bardzo dziękujemy rodzicom. Naszym Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego dobrego i zapraszamy za rok.

                 Dzień Babci i Dziadka

2020-02-09 13:49:02

DzieN Babci i Dziadka

Biedronki w środę przygotowały dla Babci i Dziadka występ, który pozwolił nam cofnąć się parę lat wstecz. Maluchy spełniając marzenia, chciały sprawić, by Dziadkowie przypomnieli sobie czasy swojej młodości. Dziękujemy Babci i Dziadkowi za miło spędzony czas w atmosferze kaszubskich zwyczajów.

                Dzień Babci i Dziadka

2019-12-26 14:42:11

JASEŁKA

W tym roku w grupie Króliczków odbyły się jasełka pt. ,, Przedszkole Gwiazd" przenieśliśmy się wszyscy na chwilę do gwiezdnej krainy. Nasze małe, dzielne gwiazdki opowiedziały nam historię Bożego Narodzenia i jego tradycje. Po jasełkach odbyły się wspólne zajęcia z rodzicami. Powstały piękne ozdoby z masy porcelanowej. Dziękujemy rodzicom za wspólny, mile spędzony czas.

                  JASEŁKA

Grupa Tygrysków przygotowała świąteczny spektakl pt. ,, Gdzie się podziała pierwsza gwiazdka?". Spotkanie zakończyliśmy wspólnym robieniem bałwanów. Dziękujemy wszystkim za przybycie i miłą atmosferę.

                  jasełka

 

Poprowadź nas Gwiazdeczko do magii świąt.... I stało się Maluszki w pięknej scenerii przypomniały nam o Świątecznych zwyczajach.... Na koniec wraz z rodzicami wykonaliśmy przepiękne skrzaty.

                  jasełka

2019-12-05 14:58:47

PRZEDSTAWIENIE ,, ZACZAROWANY KOSZYCZEK"

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedził Teastrzyk Gargulec z przedstawieniem ,, Zaczarowany koszyczek". Dzieci bardzo rozbawiły harce krasnala z myszką, śmiechu było co nie miara. Zabawy z włóczką, wspólne śpiewanie sprawiło dzieciom mnóstwo radości. Na koniec niesforny krasnal dostał prezent ,,kubraczek", który przedszkolaki mogły przymierzyć. Krasnal odwdzięczył się również prezentem, co dało dzieciom do myślenia, że: ,, dobro dajesz, dobro dostajesz". A po przedstawieniu nasze przedszkolaki spotkała miła niespodzianka, wizyta św. Mikołaja, który obdarował dzieci prezentami.

                 TEATRZYK

                 TEATRZYK

2019-12-05 14:43:33

IDZIE MIKOŁAJ

05.12 w grupie Misiaków odbyło się przedstawienie zimowe pt. ,, Idzie Mikołaj", dzieci długo przygotowywały się na spotkanie z Mikołajem, w końcu nadszedł ten upragniony dzień i mogły przed nim wystąpić. Po przedstawieniu nastąpiło wręczenie prezentów i rozpoczęły się dni otwarte, na których rodzice wykonali wspólnie z dziećmi ozdoby z masy solnej. Wszystko się udało, było dużo śmiechu i radości.

                 MIKOŁAJKI

                 MIKOŁAJKI

2019-06-07 14:59:16

FESTYN RODZINNY

Na ten dzień czekamy cały rok, ponieważ integruje on całe nasze przedszkole. Dnia 05.06.2019r. dzięki uprzejmości Restauracji ,, Chata" w pięknym plenerze odbył się coroczny FESTYN RODZINNY.
Dla naszych gości zaplanowaliśmy w tym dniu mnóstwo atrakcji. Rozpoczęliśmy występem artystycznym w wykonaniu dzieci.
Po części artystycznej biesiadowaliśmy przy syto zastawionych stołach dzięki naszym wspaniałym Rodzicom. Czas umilały nam animatorki z Ence Pence, które malowały dzieciom twarze, robiły ogromne bańki mydlane, modelowały zwierzątka z balonów i częstowały watą cukrową.
Oprócz tego atrakcją tegorocznego pikniku były wspaniałe ,, dmuchańce"  - uwielbiane przez dzieci. Przeprowadziliśmy również rodzinne zawody sportowo - zręcznościowe, którym zawsze towarzyszy mnóstwo emocji.
Ogromną atrakcją była wizyta naszych niezawodnych Strażaków z OSP w Luzinie.

Dziękujemy wszystkim za przybycie wierząc, że za rok równie doskonale będziemy się bawić.

                

                  FESTYN

                 FESTYN

                 piknik

                 piknik

                 piknik

2019-06-07 14:23:43

SPARTAKIADA

30 maja nasza grupa małych sportowców wyruszyła do Luzina na XI Spartakiadę przedszkolaków. Tego dnia każda z grup wiekowych uczestniczyła w pięciu konkurencjach sportowych. Jak na prawdziwą Olimpiadę przystało nie zabrakło defilady ze sztandarami rozpoczynającej całe przedsięwzięcie. Sport i ruch połączony ze zdrową rywalizacją dał nam wiele radości. Dziękujemy za zaproszenie Pani Dyrektor z Gminnego Przedszkola w Luzinie.

                 SPARTAKIADA

                 SPARTAKIADA

2018-12-28 11:35:20

KOSMICZNE PRZYGODY

20 grudnia przedszkolaki z ,,Zobi" gościły zabawnego robota oraz jego wynalazce. Wraz z teatrem Gargulec przeżyliśmy Kosmiczne przygody. Nauczyliśmy sympatycznego robota cech ludzkich, co pozwoliło się nam z nim zaprzyjaźnić. Robot zabrał nas na Marsa. Razem zbudowaliśmy żywy układ słoneczny. Bawiliśmy się kosmicznie.

               KOSMICZNE PRZYGODY

2018-12-27 11:18:38

JASEŁKA

Dnia 14, 17 i 18 grudnia dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych przedstawiły ,, Jasełka" dla swoich rodziców. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienia były wyjątkowe a mali aktorzy prezentowali się doskonale. Po przedstawieniach wszyscy zasiedli do świątecznie udekorowanych stołów a dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty.

                JASEŁKA

                JASEŁKA

                JASEŁKA

 

2018-10-26 15:35:38

WARSZTATY PSZCZELARSKIE

26 października nasze przedszkole wzięło udział w niezwykle pouczających i ciekawych warsztatach pszczelarskich. Dzieci z wielką uwagą wysłuchały opowieści o życiu pszczół. Degustowały pyłek kwiatowy oraz miód wielokwiatowy. Miały niebywałą okazję oglądania w szklanym ulu żywych pszczół. Przedszkolaki były zachwycone upominkami, które każdy zabrał do domu ( nóż do nabierania miodu, książeczkę, certyfikat oraz świeczkę, którą samodzielnie wykonały).  Z pewnością lekcja ta wzbudziła szacunek dla tych niezwykłych owadów.

                 Warsztaty pszczelarskie

2018-10-25 15:28:45

WIZYTA PRACOWNIKA SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT W DĄBRÓWCE

W poniedziałek 22 października gościliśmy w naszym przedszkolu pracownicę schroniska dla zwierząt w Dąbrówce, która opowiedziała dzieciom o ochronie praw zwierząt oraz o tym jak funkcjonuje schronisko. Gościem specjalnym spotkania był pies Max - były podopieczny schroniska, który dał dzieciom wiele radości. Na ręce pracowników i na łapy Maxa przekazaliśmy wszystkie dary przyniesione przez dzieci dla zwierząt ze schroniska. Dziękujemy za pouczającą lekcję i wizytę w przedszkolu.

                 SCHRONISKO W DĄBRÓWCE

2018-07-27 13:54:53

WIZYTA LAM I ALPAKÓW

Dnia 25 lipca nasze przedszkole odwiedziły nietypowe zwierzęta. Lama oraz kreatywnie ostrzyżone alpaki zadziwiły dzieci. Opiekun zwierząt przybliżył nam ich historię i zwyczaje. Okazuje się, że te cztery zwierzątka pracują terapeutycznie, zdarza się że bywają w szpitalach, dlatego kąpiel im nie straszna mimo że wystarcza im zabawa w piasku, wizyta u dentysty też im nie straszna. Poznaliśmy odpowiedz na nurtujące pytanie, otóż lamy nie plują, chyba że są bardzo bardzo złe.... Przedszkolaki mogły przytulić się do miękkiego, niezwykle cennego futerka, nakarmić oraz wyprowadzić na spacer lamę i alpaki. Z niecierpliwością na przyjazd ,, gości" czekamy za rok.

                 Alpaki

                 Apaki

2018-07-02 13:09:21

WYCIECZKA DO ZOO

Wycieczka do zoo była kolejną ciekawą przygodą dla dzieci z naszego przedszkola 28 czerwca o godzinie 09.30 wyruszyliśmy autokarem do Parku Edukacyjnego ZOO - Egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata. Zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO. Podczas zwiedzania dzieci mały okazję zobaczyć niespotykane, na co dzień zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród dzieci wiele emocji. Pan przewodnik w ciekawy sposób opowiadał o życiu zwierząt zamieszkujących Park Edukacyjny. Dzieci zapoznały się z wieloma gatunkami zwierząt. Dzieciom szczególnie podobały się węże oraz papugi. Zwieńczeniem naszej przygody było wspólne jedzenie kiełbasek z ogniska oraz zabawy na placu zabaw.

Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Park edukacyjny jest uroczym miejscem do spędzania wolnego cz\asu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.

                  ZOO

                  ZOO

2018-06-08 15:48:41

V PIKNIK RODZINNY

Dnia 07.06.2018r. w naszym przedszkolu po raz piąty odbył się Piknik Rodzinny. W ten piękny dzień nasze zdolne dzieci przywitały Rodziców krótkim występem nawiązując do ich święta. Przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały oraz tańczyły. P przedstawieniu dzieci wręczyły Rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty. Festyn dostarczył nam wielu emocji i wrażeń. Nasza kochana Pani Ola zapewniła przybyłym gościom tyle niespodzianek, że nie sposób wszystkich wyliczyć. Jedliśmy watę cukrową, zamieniliśmy się w superbohaterów poprzez malowanie twarzy. Każdy mógł przybić ,,5" z Myszką Miki i Minionkiem w czarującym świecie baniek mydlanych. Niezapomnianą atrakcją był przyjazd wozu strażackiego, karetki pogotowia oraz radiowozu policyjnego. Na każdego czekała grilowana kiełbaska, pyszne sałatki, ciasto oraz inne pyszności. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie oraz mile spędzony czas.

              

                piknik

               piknik

               piknik

               piknik

               piknik

 

2018-06-07 15:37:46

X SPARTAKIADA SPORTOWA W LUZINIE

Dnia 05.06.2018r. nasze przedszkolaki brały udział w X Spartakiadzie Sportowej zorganizowanej przez Gminne Przedszkole Publiczne w Luzinie oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji i Turystyki pod Patronatem Wójta Gminy Luzino. Zespoły rywalizowały w różnych konkurencjach zręcznościowo- szybkościowych. Dzieci wykazały się dużą sprawnością fizyczną, przestrzegały zasad zdrowej rywalizacji, wspaniale się bawiły współpracując w drużynie. W wyniku dogrywki ostatecznie zajęliśmy II m-ce. Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok.

                SPARTAKIADA

                SPARTAKIADA

                SPARTAKIADA

2018-03-30 15:53:34

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

                                                       WIELKANOC

WESOŁEGO ALLELUJA !!!

      ŻYCZY

PRZEDSZKOLE ,, ZOBI"

2018-03-23 10:01:04

PRZYWITANIE WIOSNY

Przedszkolaki przywitały wiosnę śpiewająco. Spragnione ciepła, zieleni i słońca, wszystkie grupy rozpoczęły przygotowania do nadejścia wiosny. Wszyscy szukaliśmy oznak wiosny, wykonaliśmy plakaty oraz ornamenty o tematyce wiosennej. Szczególnie dużo radości wykazały dzieci podczas rozbierania Marzanny z zimowych ubrań na wiosenną sukienkę. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę pt. ,, Maszeruje wiosna". Teraz już tylko wypatrujemy bocianów.

                 Wiosna

                 wiosna

2018-03-16 13:31:28

WYJAZD DO GDYŃSKIEGO AKWARIUM

14 marca grupa Tygrysków i grupa Króliczków uczestniczyła w wycieczce do Gdyńskiego Akwarium. Dzieci odkryły tajemnice podwodnego świata wraz z ponad tysiącem okazów morskich i wodnolądowych. Największym zainteresowaniem cieszyły się różnobarwne rybki, koralowce i ukwiały.

                 AKWARIUM

                 AKWARIUM

2018-03-01 14:01:44

ODWIEDZINY PANI BIBLIOTEKARKI

Dnia 01.03.2018r. nasze Przedszkole odwiedziła Pani Bibliotekarka z filii w Kębłowie. Dzieci zostały wprowadzone w świat książek i fantazji. Na zajęciach pani przeczytała nam książkę o figlarnym misiu Koala oraz zaprosiła wszystkie dzieci wraz z rodzicami do miejscowej biblioteki po odbiór Paszportów czytelnika oraz wiele innych niespodzianek.

                BIBLIOTEKA

 

2018-02-22 16:11:36

CENTRUM NAUKI EKSPERYMENT

Dnia 21.02.2018r. Smerfiki i Misiaki odwiedziły Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni. Poznawaliśmy i wyjaśnialiśmy przeróżne zjawiska fizyczne i chemiczne świetnie się przy tym bawiąc.                                                                  .

                  EKSPERYMENT

                  EKSPERYMENT

                 EKSPERYMENT

2018-02-13 15:06:14

BAL KARNAWAŁOWY

13 lutego 2018roku odbył się długo wyczekiwany przez dzieci bal karnawałowy. Tego dnia od rana w Przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie i bohaterowie z bajek, co niektórych ciężko było rozpoznać! Bal prowadzili wodzireje z Teatru ,,Gargulec". Były więc piękne kostiumy, wesoła muzyka, dużo śmiechu i wspólnej zabawy. DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNĄ ZABAWĘ.

                

                 BAL

                 BAL

                 BAL

                 BAL

 

2018-02-12 15:01:34

WARSZTATY PIZZY

Dnia 12.02.2018r. Przedszkolaki z ZOBI wybrały się do Restauracji CHATA w Kębłowie na warsztaty pizzy. Każdy przedszkolak miał okazję zgodnie z instrukcją kucharzy wykonać własnoręczną pizzę, dodając swoje ulubione składniki. Na koniec dzieci otrzymały certyfikat oraz swoją pyszną pizzę. DZIĘKUJEMY.

                  WARSZTATY

                  WARSZTATY

                  WARSZTATY

2018-02-02 12:00:27

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W styczniu  gościliśmy w przedszkolu dziadków. Dzieci przestawiły kochanym dziadkom jasełka, wspólnie zaśpiewaliśmy im sto lat i częstowaliśmy tortem. Na koniec przedszkolaki wręczyły własnoręcznie zrobione prezenty i laurki.

                 DZIEŃ BABCI I DZIADKA

                 DZIEŃ BABCI I DZIADKA

                 DZIEŃ BABCI I DZIADKA

                 DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

2018-01-29 11:52:44

PLANETARIUM

W piątek 26 stycznia dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium. Dzięki pokazom, dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstał wszechświat, galaktyki, układ słoneczny. Pokaz odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która daje wrażenie przestrzeni kosmicznej. Pokaz wszystkim bez wyjątku dostarczył wiele kosmicznych wrażeń.

                 PLANETARIUM

2017-12-22 12:54:52

ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE

                 ŻYCZENIA

2017-12-22 10:15:03

JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

W dniach 19 i 20 grudnia 2017r. w przedszkolu odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe dla Rodziców. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Na koniec dzieci kolędowały wspólnie z rodzicami i wręczyły upominki. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za przybycie oraz przygotowanie słodkiego poczęstunku. Życzymy Wszystkim wesołych i rodzinnych świąt.

                 JASEŁKA

                 jasełka

                 JASEŁKA

                 JASEŁKA

2017-12-07 16:13:08

WIZYTA W POWIATOWEJ KOMENDZIE POLICJI W WEJHEROWIE

Dnia 07.12.2017r. Przedszkolaki z grup Smerfików i Misiaków pod fachowym okiem policjantek zostały oprowadzone po budynku komendy. Dzieci oglądały radiowóz oraz miejsce gdzie przebywają psy policyjne - owczarki belgijskie. Przedszkolaki zostały zapoznane z pracą oraz rolą jaką pełnią funkcjonariusze policji. Tematem przewodnim naszego spotkania było bezpieczeństwo dzieci w różnych sytuacjach . Bardzo dziękujemy za ciepłe przyjęcie.

                 policja

                 policja

2017-12-05 10:11:06

PRZEDSTAWIENIE ,, PINK I PANK" I ŚWIĘTY MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

Dnia 04.12.2017r. nasze przedszkole odwiedził teatrzyk z przedstawieniem ,, Pink i Pank". Dzieci z zaciekawieniem i entuzjazmem wysłuchały przygód dwóch zabawnych i niesfornych pingwinów. Wraz z dzisiejszym śniegiem na wielkich saniach przybyli do nas magiczni goście. Elfik wraz ze Świętym Mikołajem podarowali przedszkolakom mikołajkowe prezenty. Dzieci były bardzo uradowane wizytą naszego kochanego przybysza z Północy.

                 TEATR

                 MIKOŁAJ

 

2017-11-10 16:23:23

OSP W LUZINIE

W dniach 9 i 10,11.2017r. wszystkie grupy przedszkolne odwiedziły remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Luzinie. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z ciężką pracą strażaków. W siedzibie straży dzieci zostały przywitane przez Naczelnika OSP w Luzinie Sławomira Miotk. Już na samym początku dzieci mogły zobaczyć cały strój bojowy strażaka oraz dwa wozy strażackie wyposażone w sprzęt do gaszenia pożaru, usuwania skutków powodzi, wypadków drogowych lub innych katastrof. Nie zabrakło, także pamiątkowych zdjęć w wozie bojowym. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie.

                 OSP w Luzinie

                 OSP w Luzinie

2017-11-10 10:40:04

WARSZTATY NAUKOWE ,, BĘDĘ DETEKTYWEM"

Nasze przedszkole zostało wyłonione w konkursie fotograficznym pt. ,, Przedszkolaki bystrzaki. Odkrywamy tajemnice świata"zorganizowanym przez Centrum Interaktywnej Edukacji i Zabawy EduFun. Nagrodą w konkursie był udział w warsztatach naukowych ,, Będę detewktywem" przeprowadzonych w naszym przedszkolu. Dzieci wcielały się w role detektywów szukających śladów zwierząt i ukrytych tajemnic oraz poznawały budowę ludzkiego ciała. Warsztaty wprowadziły naszych przedszkolaków w ciekawy świat nauki i przyrody.

                  WARSZTATY NAUKOWE

                   WARSZTATY

                   WARSZTATY

                   WARSZTATY

2017-11-03 15:05:28

BAL DYNI

31.10.2017 r. w Naszym Przedszkolu odbył się Bal Dyni w każdej z grup. Dzieci spędziły aktywnie czas podczas różnych konkurencji, zabaw oraz tańców. Czas umilił nam słodki poczęstunek oraz fotobudka.

                bal dyni

                konkurs dyni

2017-11-03 14:57:26

KONKURS DYNI

Po raz kolejny w Naszym Przedszkolu odbył się Konkurs na "Najoryginalniejszą Dynię". Efekty prac są niesamowite i przepiękne zarazem, dziękujemy Rodzicom za ogromne zaangażowanie. W grupach Smerfików oraz Tygrysków pierwsze miejsce otrzymał Oskar i Julek Welfer, Drugie miejsce Małgosia Cirocka oraz Paweł Słowi, a trzecie Maja Labun. Natomiast w grupach u Króliczków i Misiaczków pierwsze miejsce Artur Bianga , drugie miejsce- Bartek Formela, a trzecie miejsce- Sebastian Roda. Wszystkie przedszkolaki otrzymały nagrody oraz dyplomy:) Gratulacje!

                 konkurs dyni

                 konkurs dyni

2017-11-03 12:36:07

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PT. MATKA BOŻA RÓŻAŃCOWA

W październiku braliśmy udział w ogólnopolskim konkursie pt. Matka Boża Różańcowa. Maja Stenka z grupy Misiaków zajęła III miejsce. Dyplomy również otrzymali Milan Kotas oraz Maya Cieśluk.

                

                 konkurs

2017-11-03 12:23:07

AKCJA CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada 29 września. Wisława Szymborska mówi ,, Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła." W naszym przedszkolu czytamy dzieciom codziennie, stworzyliśmy kącik czytelniczy oraz bierzemy udział w akcji ,, Przyjaciel (Nie) potrzebnej książki." Ponadto co miesiąc będziemy zapraszać do przedszkola różne osoby, aby głośno czytały przedszkolakom bajki. 31 października odwiedzili nas funkcjonariusze policji z Komendy w Luzinie, dzieci bardzo uważnie wysłuchały bajki przeczytanej przez pana Bartosza Karbowskiego o ,, Lisie i rudej kurce". Dziecko, któremu się czyta, uczy się słuchać, rozwija też zdolność koncentracji, chęć poznawania świata oraz zainteresowania. Czytajmy głośno dzieciom.

                 Czytajmy głośno dzieciom

2017-11-02 13:04:49

BRACTWO KERIN

30.10.2017r. nasze przedszkole odwiedziło Bractwo Kerin, które przybliżyło naszym dzieciom etos rycerski. Dzieci były zachwycone historią życia rycerzy. Mogły przymierzyć niektóre części garderoby, zapoznać się ze sztuką walk rycerskich. Była to bardzo ciekawa lekcja historii, dziękujemy.

                 BRACTWO KERIN

                 BRACTWO KERIN

2017-11-02 12:59:46

SPARTAKIADA

27.102017r. nasze przedszkolaki brały udział w VIII Spartakiadzie Sportowej zorganizowanej przez Gminne Przedszkole Publiczne w Luzinie oraz Gminny Ośrodek Sportu Rekreacji i Turystyki pod Patronatem Wójta Gminy Luzino. Udział w niej wzięły 3 przedszkola z gminy Luzino. Celem Spartakiady było propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci, cel został osiągnięty w 100%. Nasze przedszkole zajęło II miejsce. Bawiliśmy się świetnie, dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok.

                  spartakiada

                 Spartakiada

2017-11-02 12:53:46

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

26 października 2017 r. odbyło się w naszym przedszkolu ,, Pasowanie na Przedszkolaka". Był to szczególny dzień dla naszych 3 - latków! Podczas uroczystości dzieci z grupy ,, Tygryski" zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu. Śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze. Dzieci złożyły Uroczystą Przysięgę, a ogromnym ołówkiem dokonał się akt pasowania przez Panie Dyrektor. Na pamiątkę, każde dziecko otrzymało medal z piernika, dyplom i rożek pełen słodyczy.

                 PASOWANIE

                PASOWANIE

2017-10-06 16:05:21

TEATRZYK KUKIEŁKOWY

W dniu dzisiejszym tj. 06.10.2017r gościliśmy w naszym przedszkolu objazdowy Teatrzyk Kukiełkowy ,, Lokomotywa" z przedstawieniem pt. ,, Pinokio". Kukiełki i wspaniali aktorzy przenieśli dzieci w świat drewnianego pajaca imieniem Pinokio, którego spotkały różne przygody, jednak cała historia jak na bajkę przystało zakończyła się szczęśliwie. Przedstawienie wywoływało u dzieci uśmiech i zaciekawienie, na co najlepszym dowodem były ich spontaniczne reakcje.

                  PINOKIO

                  PINOKIO

                  PINOKIO

2017-10-04 09:51:38

WIZYTA POLICJANTÓW

Dnia 03.10.2017 mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu dwóch Panów Policjantów z Posterunku Policji w Luzinie. Pogadanka dotyczyła szeroko pojętego bezpieczeństwa, stroju policyjnego oraz atrybutów funkcionariuszy. W podziękowaniu przedszkolaki wręczyły laurki oraz słodki poczęstunek.

                 WIZYTA POLICJANTÓW

                 WIZYTA POLICJANTÓW

                 WIZYTA POLICJANTÓW

2017-08-11 16:05:37

WAKACYJNA WYCIECZKA

Dzisiaj wszystkie przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Gniewina, gdzie podziwialiśmy widoki na okolicę z Wieży ,, Kaszubskie Oko". Czas umiliły nam plac zabaw oraz makiety dinozaurów. Następnie wyruszyliśmy w rejs po Jeziorze Żarnowieckim, gdzie czekała na nas słodka niespodzianka... lody.

 

                 WYCIECZKA

                 WYCIECZKA

                 WYCIECZKA

                 WYCIECZKA

 

 

2017-07-13 07:58:59

WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA STRZEBIELINO W LUZINIE

Dnia 11.07.2017r. grupa Smerfików i Misiaczków oraz dnia 12.07.2017r.  grupa Króliczków i Tygrysków odwiedzili gościnnie Nadleśnictwo Strzebielino w Luzinie. Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków np. na temat gatunków drzew. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Spędziliśmy miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej przyrody. Bardzo dziękujemy pracownikom za sympatyczne przyjęcie i poświęcony czas.

                 NADLEŚNICTWO

                 NADLEŚNICTWO

                 NADLEŚNICTWO

                 NADLEŚNICTWO

2017-07-04 11:44:14

ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO 2016/2017

        Dnia 30.06.2017r. w grupach: Smerfów, Misiaczków i Króliczków odbyło się symboliczne zakończenie roku przedszkolnego. Całoroczna praca i zaangażowanie dzieci zostały nagrodzone dyplomami , książeczkami oraz pamiątkowymi zdjęciami. Życzymy wszystkim udanych i słonecznych wakacji.    

 

                  ZAKOŃCZENIE ROKU

                 ZAKONCZENIE ROKU

                 ZAKOŃCZENIE ROKU

2017-06-29 10:40:47

WYJAZD DO ZOO

W dniu 28.06.2017r. odbyła się wycieczka do ZOO w Gdańsku grupy Smerfików i Misiaczków. Przedszkolaki poznały na żywo egzotycznych mieszkańców ZOO podróżując kolorowym pociągiem. Emocji było co nie miara, dlatego zatrzymaliśmy się na pizzę która zniknęła w mig w brzuszkach maluchów. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do przedszkola z lodami dla wszystkich.

                 WYJAZD DO ZOO

                 WYJAZD DO ZOO

                 WYJAZD DO ZOO 

                 WYJAZD DO ZOO

2017-06-29 08:52:42

POŻEGNANIE GRUPY ,, TYGRYSKÓW"

We wtorek 27 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego oraz pożegnanie grupy ,, Tygrysków". Podczas programu artystycznego było trochę śmiechu, trochę łez, ale przecież w życiu już tak jest! W dalszej części odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i upominków dla dzieci. Nie zabrakło podziękowań dla Rodziców, dyrekcji oraz wszystkich pracowników przedszkola.

                ZAKOŃCZENIE ROKU

                ZAKOŃCZENIE ROKU

Życzymy udanych, słonecznych wakacji, a w szkole najlepszych wyników w nauce.

2017-06-23 12:09:18

PRZEDSZKOLE NA MEDAL

       04.06.2017roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Plebiscycie Dziennika Bałtyckiego na najlepsze przedszkole. Dzięki państwa głosom zdobyliśmy I miejsce. Bardzo dziękujemy, jesteśmy zaszczyceni takim wyróżnieniem. 

              PRZEDSZKOLE NA MEDAL

               PRZEDSZKOLE NA MEDAL  

        W kategorii najlepsza grupa przedszkolna nasze       

     Misiaczki zajęły III miejsce.

             

                GRUPA NA MEDAL

               

2017-06-23 11:58:54

WYCIECZKA DO PARKU DINOZAURÓW

Wycieczka do Świata Dinozaurów jaż za nami. Przedszkolaki wyjechały zaraz po śniadaniu do Parku Dinozaurów w Łebie. Przedszkolaki mogły w nim podziwiać przeróżne gatunki dinozaurów od mięso do roślinożernych, małe, duże, latające, a w tym naturalnym środowisku wyglądały jak żywe. Skorzystaliśmy także z dodatkowych atrakcji jakie oferuje Park w Łebie takich jak: diabelski młyn, jazda pojazdami jaskiniowców, przejażdżka samochodem Hobbitów i spektakl pt.,, Piracki Skarb". Zabaw nie było końca,dzieci miały ogromną frajdę z tej wycieczki. Bardzo zmęczeni, szczęśliwie wróciliśmy do przedszkola.

                 PARK DINOZAURÓW

                 PARK DINOZAURÓW

                 PARK DINOZAURÓW

                 PARK DINOZAURÓW

2017-06-23 11:44:18

WYCIECZKA DO DWORKU DRZEWIARZA

Dnia 12.06.2017r. grupa Króliczków i dnia 14.06.2017r. grupa Tygrysków wzięli udział w zajęciach artystycznych w Bibliotece i Centrum Kultury Gminy Wejherowo mieszczącej się w urokliwym Dworku Drzewiarza w Gościcinie. Wiele wrażeń dostarczyły dzieciom zajęcia fotograficzne, podczas których dzieci wzięły udział w sesji fotograficznej oraz dowiedziały się czym jest ciemnia fotograficzna. Podczas zajęć ceramicznych dzieci wykonały własnoręczne gliniane ozdoby. Był też czas na poznanie historii dworku, obejrzenie wystawy starych przedmiotów oraz wizytę w bibliotece. Bardzo dziękujemy Dyrekcji i Pracownikom BCK za gościnność i zorganizowanie zajęć dla naszych przedszkolaków.

                 DWOREK DRZEWIARZA

                 DWOREK DRZEWIARZA                         

                 DWOREK DRZEWIARZA

 

Sesja zdjęciowa

 

       SESJA ZDJĘCIA

       SESJA ZDJĘCIOWA

       SESJA ZDJĘCIOWA

2017-06-06 16:53:49

PIKNIK RODZINNY

Dnia 31 maja na placu restauracji Chata odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Celem imprezy było zachęcanie rodziców do wspólnych zabaw ze swoimi dziećmi, a także dostarczenie uczestnikom pikniku wielu okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju. Liczne konkurencje, zabawy zapewniły nam animatorki z Fabryki Animacji. Nie obyło się bez malowania twarzy, waty cukrowej oraz modelowania balonów. Niezwykłą atrakcją dla dzieci była wizyta Myszki Minnie i Minionka. Siła radości i ogromna chęć spędzenia wspólnego czasu pokazała, że niestraszny nam wiatr, który tego dnia wiał z ogromną siłą. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pikniku oraz za czynny udział we wspólnej zabawie a właścicielom restauracji Chata za udostępnienie placu.

 

          PIKNIK RODZINNY                                                      PIKNIK RODZINNY

                                                                                        PIKNIK RODZINNY

                PIKNIK RODZINNY

2017-05-26 15:20:31

DZIEŃ MAMY I TATY

W środę Smerfiki przygotowały przedstawienie z okazji Dnia Mamy i Taty. Recytowaliśmy wierszyki, śpiewaliśmy piosenki oraz głośne Sto lat! Rodzice otrzymali także podarunki własnoręcznie wykonane przez przedszkolaków. Czas umilił nam słodki poczęstunek, przy którym wszyscy obejrzeliśmy wzruszający filmik o naszych Smerfikach.

                 DZIEŃ MAMY I TATY

2017-05-26 14:57:54

DZIEŃ MAMY I TATY

W środę z okazji Dnia Mamy i Taty Króliczki przygotowały piękny występ. Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały nie zabrakło również tańców.  Nasi weseli Indianie z tej okazji własnoręcznie przygotowały dla kochanych Rodziców miłe upominki. Na koniec w miłej i wesołej atmosferze zajadaliśmy się pysznym tortem. Bardzo dziękujemy za przybycie.

                 DZIEŃ MAMY I TATY

2017-05-23 11:23:38

DZIEŃ MAMY I TATY

W czwartek 18 maja 2017 roku w grupie Misiaczków i Tygrysków miało miejsce przedstawienie z okazji Dnia Mamy i Taty. Podczas występu dzieci prezentowały talenty śpiewając piosenki oraz recytując wiersze tematycznie związane ze świętem. Na koniec dzieci wręczyły rodzicom własnoręczne zrobione prezenty. Nie zabrakło wspólnego słodkiego poczęstunku.

                DZIEŃ MAMY I TATY

                DZIEŃ MAMY I TATY

2017-05-05 13:38:36

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

Dnia 05.05.2017r. Smerfy i Misiaki odwiedziły Gminną Bibliotekę w Luzinie. Panie jak zawsze przyjęły nas z uśmiechem. Spotkanie odbyło się w miłej i pełnej wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w ,, domu książek", ale z pewnością nie ostatnia. Dzieci w wielkim zaangażowaniem wykonywały polecenia do czytanych opowiadań, na końcu zamieniliśmy się w ilustratorów książkowych i wykonywaliśmy magiczne rysunki do przeczytanych historii. Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie.

                 biblioteka

                 Biblioteka

2017-04-25 12:51:21

EKOLOGICZNY POKAZ MODY

Dnia 24.04.2017r. w grupie Smerfików i Misiaczków odbył się prestiżowy Ekologiczny Pokaz Mody. Stroje wykonane przez znanych projektantów zaprezentowali wybitni modele. Wszystkie stroje zachwycały pomysłowością i kolorami. Pośród kreacji zostały w każdej grupie wyłonione po trzy najbardziej przykuwające oko. Po ceremonii rozdania nagród, wszyscy razem ruszyliśmy sprzątać naszą Planetę.Dziękujemy wszystkim przybyłym rodzicom.

                  POKAZ MODY

                  POKAZ MODY

2017-04-25 10:27:13

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Dnia 24.04.2014r. w grupie Tygrysków obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi połączony z dniami otwartymi w naszym przedszkolu. Dzień ten miał na celu kształtowanie świadomości ekologicznej i poczucia odpowiedzialności za stan Ziemi i środowiska przyrodniczego. Nie zabrakło ekologicznej pracy plastycznej i spaceru połączonego ze zbiórką śmieci. Dziękujemy za obecność przybyłym rodzicom.

                 DZIEŃ ZIEMI

                 DZIEŃ ZIEMI

2017-04-21 13:24:13

DZIEŃ OTWARTY

Grupę Króliczków odwiedzili dziś rodzice z okazji Dnia otwartego. Rodzice mogli zobaczyć i popracować razem z nami. Zamieniliśmy się w przyjaciół przyrody. Dzieci dowiedzieli się w jaki sposób należy dbać o naszą Ziemię. Poznaliśmy ważne słowa: EKOLOGIA, SEGREGACJA, ODPADY, RECYKLING. Nie zabrakło też zabawy ekologicznymi kręglami i ratowania Ziemi. Na koniec złożyliśmy przysięgę Przyjaciół przyrody, którą podpisaliśmy kolorowymi dłońmi.

Dziękujemy rodzicom

                 DZIEŃ OTWARTY

                 DZIEŃ OTWARTY

2017-04-20 16:19:00

WYJAZD DO CENTRUM NAUKI EXPERYMENT W GDYNI

Dnia 20.04.2017r. odbył się wyjazd do Centrum Nauki ,, Experyment" w Gdyni, w którym uczestniczyła grupa Tygrysków i Króliczków. Dzieci mogły samodzielnie eksperymentować korzystając z licznych interaktywnych stanowisk a cała wystawa cieszyła się wielkim zainteresowaniem uczestników. Wykonywane przez dzieci zadania łączyły nowoczesną edukację z doskonałą zabawą. Po ponad 2 h eksperymentowania wróciliśmy pełni wrażeń po spotkaniu ze światem nauki. Miejsce to, wyzwoliło w dzieciach kreatywność, pobudziło ciekawość i głód wiedzy.

                  eksperyment

                  eksperyment

2017-04-14 15:13:59

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja".

                                                                                              Życzy

                                                                                   Przedszkole Zobi

                                                                         Wielkanoc

2017-04-14 14:59:48

WIELKANOCNE ŚNIADANIE

W Przedszkolu Zobi odbyło się Wielkanocne śniadanie. Każde dziecko przygotowało  przepyszne, zdrowe i kolorowe kanapki, które potem z apetytem i w miłej, świątecznej atmosferze razem zjedliśmy. Po takim sytym śniadaniu dzieci szukały ,, Zajączka". Okazuje się, że przedszkolaki były i są grzeczne, ponieważ każde dziecko otrzymało prezent od Zajączka.

                 Wielkanoc

                 Wielkanoc

                 Wielkanoc

2017-03-28 14:54:41

WYJAZD DO SALI ZABAW BUZIACZEK

Dnia 28.03.2017r. grupa Króliczków oraz dnia 31.03.2017r. grupa Tygrysków wybrali się do Sali Zabaw Buziaczek w Wejherowie. Pani Ilona wraz  z Panią Karoliną zapewniły grupom wiele ciekawych zabaw. Króliczki i Tygryski łapały bańki, tańczyły, uczestniczyły w konkursach. Na koniec dzieci zagrały z Paniami w przeciąganie liny. Buziaczek oferuje świetną zabawę i wiele radości. Dzieci otrzymały słodkie lizaki i balony a także zamieniły się w bajkowe postaci za pomocą malowania twarzy. Dziękujemy.

                 Buziaczek

                 Buziaczek

                

2017-02-24 13:01:09

KONKURS RECYTATORSKI - WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI

W dniach 22 i 23 luty nasze przedszkolaki brały udział w  Pierwszym Powiatowym Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wejherowie z okazji Narodowego Dnia Języka Ojczystego. Dzieci recytowały wierszyki łamiące języki. Poziom prezentowanych utworów był bardzo wyrównany. W naszym przedszkolu III miejsce zajęła Cornellia Hoschschulz, gratulujemy bardzo serdecznie Cornelii oraz wszystkim uczestnikom konkursu. Życzymy wszystkim dzieciom dalszych sukcesów.

Konkurs

 Konkurs

Konkurs

2017-01-26 14:52:41

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dnia 25.01.2017r. grupa Misiaczków oraz Tygrysków, a także dnia 26.01.2017r. grupa Smerfików oraz Króliczków obchodziła uroczyście Dzień Babci oraz Dziadka. Przedszkolaki przygotowały przepiękne przedstawienia, a całość uświetnił słodki poczęstunek wraz z upominkami, które zostały wykonane przez nasze przedszkolaki.

DZIEŃ BABCI DZIADKA DZIEŃ BABCI I DZIADKA

DZIEŃ BABCI I DZIADKA DZIEŃ BABCI I DZIADKA

2016-12-22 14:31:27

JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

  W dniach 20 i 21 grudnia 2016 r. w naszym przedszkolu odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. 20 grudnia cześć artystyczną przedstawiały Smerfiki i Króliczki. 21 grudnia występowały Misiaczki i Tygryski. Przedszkolaki wspaniale umiliły nam ten cudowny czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Wspaniała scenografia wprawiła zgromadzonych rodziców w świąteczny nastrój. Ogromne zaangażowanie przedszkolaków oraz pracowników przedszkola opłaciło się, gdyż przedstawienia wywarły duże wrażenia i poruszenia. Na zakończenie wszyscy goście zasiedli do wigilijnych stołów i w miłej atmosferze spożywali słodki poczęstunek.

                  JASEŁKA

                  jasełka

 

2016-12-09 15:05:55

GOŚCIE W PRZEDSZKOLU

Przedszkole ZOBI odwiedzili dziś niezwykli goście. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie pt. ,, Zimowa Baśń". Przesympatyczny Bałwanek i przemiła Śnieżynka opowiadały o zimowych przygodach. Dzieci nauczyły się piosenki o Mikołaju, która sprawiła że przybysz z Laponii zjawił się w naszym przedszkolu. Na koniec Święty Mikołaj wraz ze Śnieżynką rozdali przedszkolakom prezenty i zrobili sobie z nami zdjęcia.

                 GOŚCIE W PRZEDSZKOLU

                 GOŚCIE W PRZEDSZKOLU

2016-11-24 16:18:17

SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZEM MARYNARKI WOJENNEJ

Dnia 24.11.2016r. w ramach akcji ,, ciekawy zawód" gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Stanisława Wilk - tatę Błażeja żołnierza Marynarki Wojennej. Pan Stanisław pracuje w Porcie Wojennym w Gdyni i służy na okręcie. Dzieci zobaczyły wyjściowy mundur marynarza i mogły przymierzyć czapkę. Wysłuchały fascynujących opowieści o bardzo ciężkiej i odpowiedzialnej pracy w wojsku polskim. Obejrzały również film o okrętach podwodnych. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które nasz gość odpowiadał z wielką cierpliwością. Bardzo dziękujemy za spotkanie.

                marynarz

2016-11-22 15:54:17

WIZYTA MUZYKA

Dnia 22.11.2015r. mieliśmy ogromną przyjemność gościć Pana Michała Cieśluk - tatę Mayi, który opowiedział dzieciom o instrumentach smyczkowych. Z zafascynowaniem słuchaliśmy jak P. Michał grał na skrzypcach i gitarze. Mieliśmy okazję zaśpiewać i zagrać z naszym gościem. Dzieci bardzo zainteresowane spotkaniem z tatą Mayi. Dziękujemy za poświęcony nam czas oraz za przybliżenie przedszkolakom wartości muzyki i jej piękna.

                 MUZYK

 

2016-11-25 14:55:23

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25.11.2016R. świętowaliśmy w przedszkolu  Dzień Pluszowego Misia. Na początku wszystkie przedszkolaki przedstawiły swoje przytulanki, po czym zatańczyliśmy do misiowej piosenki. Wspólnie zaśpiewaliśmy głośne ,, sto lat" swoim misiaczkom i bawiliśmy się z chustą animacyjną. Podwieczorek tego dnia zjedliśmy jak prawdziwe Misie, zajadając się pysznym oraz zdrowym miodem!

                DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

                dzien misia

2016-11-18 16:25:18

WYJAZD DO SUMMER BABY

Dnia 18 listopada Misiaczki i Smerfiki wybrały się do sali zabaw Summer Baby w Wejherowie. Jak zawsze na początku największą atrakcją dla dzieci była jazda autokarem, którą wszystkie dzieci uwielbiają. Na miejscu czekały już na nas dwie przemiłe panie animatorki, które bardzo serdecznie nas przywitały i pod opieką których rozpoczęliśmy naszą zabawę. Dzieci wspaniale pokonywały przeszkody na konstrukcji, zdobywając coraz wyższe piętra. Najmłodsze dzieci skąpały się w basenie  z kulkami. Na pewno niedługo tam, wrócimy, ponieważ dzieci choć zmęczone -  szczęśliwe wróciły do przedszkola.

              SUMMER BABY

              SUMMER BABY

2016-10-31 15:02:38

BAL DYNI U SMERFIKÓW I MISIACZKÓW

Dnia 31.10.2016r. Smerfiki i Misiaczki świetnie się bawiły z okazji Balu Dyni. Zabawa rozpoczęła się od rozdania nagród za udział w konkursie na najoryginalniejszą dynię. Następnie dzieci brały udział w różnych zabawach oraz grach a także wykonały prace plastyczne metodą sensoplastyki. Główną atrakcją dnia był słodki poczęstunek w smaku dyni przygotowany przez nasze Panie oraz pieczenie gofrów dzięki uprzejmości mamy Mateusza z grupy Misiaczków. Dziękujemy za liczne przybycie i miłą zabawę!

 

               bal

               bal

2016-10-31 14:52:57

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ DYNIĘ

Dnia 27 października 2016r. dzieci z rodzicami przynieśli do przedszkola piękne udekorowane dynie. Dzień póżniej odbyło się głosowanie, które wyłoniło następujących zwycięzców :

W grupach Tygryski i Króliczki

I Bartek Formella , Borys Blokus

II Julek Welfer

III Adam Fikus

 

W grupach Misiaczki i Smerfy

I Zuzanna Słowy, Maya Cieśluk

II Kacper Zając, Leon Malinowski

III Julia Pelcer

 

                dynie

                konkurs

   

               

 

2016-10-31 14:37:55

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 28.10.2016 roku odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka dzieci z grupy Misiaczków. Dzieci ten szczególny dzień uświetniły swoim występem, recytując wiersze i śpiewając piosenki. Po uroczystym pasowaniu dzieci otrzymały słodkie rożki obfitości oraz pamiątkowe dyplomy. Następnie miło spędziliśmy czas z zaproszonymi gośćmi przy słodko zastawionym stole. Życzymy naszym świeżo up[ieczonym przedszkolakom dużo radości i wiele miło spędzonych chwil w naszym przedszkolu.

 

                PASOWANIE

 

                PASOWANIE

2016-10-14 13:35:40

WYJAZD NA WARSZTATY PLASTYCZNE DO WEJHEROWSKIEGO CENTRUM KULTURY

W dniu 13.10.2016r. grupa Tygrysków uczestniczyła w warsztatach plastycznych          pt. ,, GALERIA OK" organizowanych przez WCK Wejherowo. Dzieci poznały różnicę między galerią sztuki a galerią handlową. Zachęcone przez prowadzącego dzieci kopiowały obejrzane w galerii obrazy, co nie było prostym zadaniem. Pobyt w Wejherowie zakończyliśmy spacerem po parku. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do przedszkola, a to co robiliśmy uwieczniliśmy na fotografiach.

                 WCK WEJHEROWO

 

                 WCK WEJHEROWO

2016-10-04 12:40:12

WYJAZD DO PIEKARNI W LUZINIE

Dnia 04.10.2016r. we wtorek grupa Króliczków i Tygrysków wraz z paniami odwiedziła piekarnię w Luzinie. Dzieci chętnie słuchały pracowników piekarni, którzy przekazali naszym przedszkolakom w jaki sposób powstaje pieczywo, które chętnie potem zjadamy. Podczas wizyty dzieci miały okazję skosztować smacznych ciasteczek prosto z pieca. W przedszkolu cenną wiedzę uzyskaną w piekarni nasze przedszkolaki przelały na papier. Piękne rysunki można obejrzeć na naszej gazetce - Zapraszamy.

 

                Piekarnia w Luzinie

 

                Piekarnia w Luzinie

 

2016-09-27 13:23:59

WYJAZD NA POKAZ FILMÓW ANIMOWANYCH DO WEJHEROWSKIEGO CENTRUM KULTURY

Dnia 23.09.2016r. najmłodsze dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Wejherowskiego Centrum Kultury na przegląd filmów animowanych. Oglądaliśmy takie bajki jak: ,,Gdzie rosną perły", ,, Karate", ,,Kociodrapka", ,, Pan Toti i Wielkie Jajo". Ogromną frajdę jak zwykle dzieciom sprawiła jazda autokarem. Po powrocie z kina dzieci przelały wrażenia z wyjazdu na kartki, powstały interesujące rysunki, które można podziwiać na naszych gazetkach.

 

               Wyjazd do WCK

 

               

 

 

 

 

2016-06-02 13:56:48

PIKNIK RODZINNY

Dnia 01.06.2016r. na placu naszego przedszkola Zobi odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.Naszą zabawę rozpoczęły animatorki z Fabryka Animacji, które rozbawiły nasze dzieciaki i zarazem rodziców różnymi zabawami takimi jak: tańce przy muzyce, malowanie twarzy, rozdawanie baloników i waty cukrowej. Najlepszą atrakcją dla dzieci okazały się Myszka Minnie i Lisek.  Tego dnia udało nam się zaczarować naszych rodziców, którzy chętnie towarzyszyli i uczestniczyli w naszych tańcach i konkursach. Na twarzach  dzieci widać było uśmiechy i zadowolenie z zabawy więc cel pikniku został osiągnięty. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie ciast i sałatek a mamie Huberta za zasponsorowanie kiełbasek. Serdecznie dziękujemy gościom  za przybycie i wspaniałą zabawę!

Zapraszamy za rok!

 

                PIKNIK RODZINNY

 

                 PIKNIK RODZINNY

 

                

2016-06-02 06:56:16

SPARTAKIADA

Dnia 31.05.2016 r. dzieci z przedszkola wzięły udział w VIII Gminnej Spartakiadzie Przedszkolaków. Dzieci udały się autokarem na spartakiadę która odbyła się na Hali Widowiskowo - Sportowej w Luzinie. Przedszkolaki Zobiaki przygotowując się do zawodów zrobiły transparent z nazwą przedszkola i hasłem: Przedszkolaki Zobiaki to wysportowane dzieciaki! Jako drużyna ubraliśmy się w kolorze niebieskim i siedząc na trybunach skandowaliśmy hasło : Czy dziewczyny, czy chłopaki wygrać muszą dziś Zobiaki! Spartakiadę rozpoczęliśmy przemarszem dookoła hali z transparentami. Następnie dzielnie walczyliśmy w przygotowanych konkurencjach z innymi drużynami. Po wszystkich konkurencjach zasłużyliśmy na słodki poczęstunek. Atmosfera zawodów mimo wszystko  była bardzo przyjazna. Dzieci poczuły ducha walki i z determinacją podchodziły do wszystkich konkurencji. Spartakiada również kończyła się przemarszem po czym przyszedł czas na ogłoszenie wyników i rozdanie przez Wójta Gminy Luzino pucharów, dyplomów i medali dla wszystkich przedszkoli. Najbardziej atrakcyjną nagrodą dla dzieci okazał się sprzęt sportowy którym nasze przedszkolaki przygotowują się do kolejnej spartakiady już za rok!

Dziękujemy Dzieciom i Organizatorom za wspólną zabawę oraz rodzicom za zaangażowanie i trzymanie kciuków.

 

                  SPARTAKIADA

 

                  SPARTAKIADA

 

 

2016-05-20 12:43:25

DZIEŃ MAMY I TATY

Jak co roku w naszym przedszkolu uroczyście celebrowaliśmy Święto Mamy i Taty.

Dnia 17 maja swoich rodziców gościła najmłodsza grupa Misiaczków, która rozpoczęła swoje przedstawienia od zatańczenia układu przygotowanego przez Panią Agnieszkę Rybacką, następnie dzieci powiedziały wiersze i zaśpiewały piosenki dla swoich rodziców. Po przedstawieniu świętowali przy syto zastawionym stole.

                   DZIEŃ MAMY I TATY

 

Dnia 18 maja występ przygotowały Tygryski, które również zaprezentowały swoje zdolności taneczne, teatralne i wokalne. Na koniec uroczyście odśpiewały swoim rodzicom ,, sto lat " i wręczyły własnoręcznie przygotowane prezenty.

                 DZIEŃ MAMY I TATY

 

Dnia 19 maja swój występ dla kochanych rodziców zaprezentowała grupa Króliczków, które również powiedziały wiersze, zaśpiewały piosenki i zatańczyły. Po przedstawieniu wręczyły ramki ze zdjęciami i laurki, następnie miło spędziły czas z rodzicami.

                 DZIEŃ MAMY I TATY

Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do występów oraz pyszności, które pojawiły się na naszych stołach.